Home » Algemeen » Aftrap samenwerking BusinessMonitor X NRTO – Webinar: Beter leren evalueren

Aftrap samenwerking BusinessMonitor X NRTO – Webinar: Beter leren evalueren  

De NRTO en BusinessMonitor werken samen om private opleiders te ondersteunen bij het professioneel meten én benutten van klanttevredenheid. Deze samenwerking sluit direct aan bij de praktijk van NRTO-leden én bij de eisen m.b.t. het meten van de klanttevredenheid van het NRTO-keurmerk. Met de tools van BusinessMonitor, zoals Cursusmonitor, kan een opleider meten en benchmarken op trainer- en opleidingsniveau. Op 17 maart (10 t/m 11 uur) wordt een webinar georganiseerd: Beter leren evalueren. U hoort hier meer over de mogelijkheden van Cursusmonitor, de (voor NRTO-leden gratis) basislicentie een aanvullende mogelijkheden. Vragen kunnen zowel vooraf ingestuurd worden naar communicatie@nrto.nl als tijdens de sessie gesteld worden.  

Basislicentie: voldoen aan de keurmerkeis klanttevredenheid 

NRTO-leden kunnen gebruikmaken van een (gratis) basislicentie van BusinessMonitor waarin een vaste set evaluatievragen is opgenomen. Met deze vragen voldoen opleiders aan de keurmerkeis ‘klanttevredenheid meten’. Daarmee is meten niet langer een losse verplichting maar een stevig fundament onder kwaliteitszorg. Belangrijk uitgangspunt daarbij: vragen stellen is het begin. De echte waarde zit in wat je met de uitkomsten doet. 

Meer dan 20 jaar ervaring en sterke benchmarking 

BusinessMonitor heeft ruim 20 jaar ervaring met het evalueren van opleidingen, trainingen en leertrajecten. Die ervaring vertaalt zich o.a. in: 

  • Een bewezen basisevaluatie 
  • Benchmarking: hoe scoor je ten opzichte van vergelijkbare opleiders, trainers en opleidingen? 
  • Diverse verdiepende opties zodat opleiders resultaten kunnen duiden en gericht verbeteren in plaats van alleen te registreren. 

De basislicentie is uit te breiden met diverse opties, bijvoorbeeld: 

  • Verdiepende analyses 
  • Maatwerkvragen per doelgroep of opleiding 
  • Koppeling met verbetercycli. 

Zo groeit klanttevredenheid meten door naar het optimaliseren van leerrendement – precies waar veel NRTO-opleiders nu stappen in willen zetten. BusinessMonitor werkt daarnaast aan een whitepaper waarin deze ontwikkeling verder wordt uitgewerkt. Deelnemers aan de webinar ontvangen deze achteraf. 

Webinar: Beter leren evalueren 

Op 17 maart organiseren NRTO en BusinessMonitor een gezamenlijk webinar van 10 tot 11 uur. In dit webinar gaan we in op: 

  • Hoe je als opleider praktisch aan de slag kunt met de basislicentie 
  • Hoe benchmarking je helpt bij kwaliteitsverbetering 
  • Hoe je evaluaties inzet voor structurele ontwikkeling van je aanbod. 

ragen kunnen vooraf worden ingestuurd via communicatie@nrto.nl of gesteld worden tijdens de webinar. Meer informatie over BusinessMonitor en de basislicentie.